gustus 1919: 'Er wordt toestemming ver leend om een nieuw notulenboek te koo- pen'. En de contributie voor werkende leden werd 'in verband met de hoogere kosten en onze in vergelijking tot andere vereeni- gingen zeer lage contributie en bovenal met het oog op onze bouwplannen' ver hoogd tot 15,-. Met het 25-jarige jubileum in zicht bleek er behoefte te bestaan aan een administra tieve hulp ter ondersteuning van secretaris Jacques van Ooy en penningmeester Al- bert van Gessel. Het oog viel op een AFC-er, die deel uit maakte van de feestcommissie. Het be stuur besloot op 30 augustus 1919 de man als administrateur te benoemen, waarvoor hem een gratificatie van 1.200,- werd verleend. Zijn werkzaamheden zou hij ver richten in een AFC-kantoor met toebeho ren, dat bij Jacques van Ooy gereed ge maakt werd, waarvoor deze een huursom zou ontvangen van 400,-. Op de Algeme ne Vergadering zou de benoeming van de administrateur kies behandeld worden, waarbij het bestuur gebruik kon maken van een op de vorige Algemene Vergade ring verleende machtiging. Aldus geschiedde en de administrateur - in de bestuursnotulen aangeduid als 'een geschikte hulp' - was voor het eerst aan wezig op de bestuursvergadering van 16 september daaraan volgend. Tot zover is de AFC-functionaris als zoda nig in dit hoofdstuk geïntroduceerd. Nu diens naam nog. Maar neen, want in ver band met wat nu volgt wordt hem een fic tieve naam toebedeeld: Gerrit Adema. Hij zou de volgende twee bestuursvergaderin gen eveneens bijwonen. Op 11 december 1919 bleek onze Gerrit echter afwezig, evenals op de eerstvol gende vergadering van 2 januari 1920. De notulen geven de reden aan: 'Van Ooy geeft kennis dat het administrateurschap van den Heer 'Gerrit Adema' met 1 januari geëindigd en het AFC-kantoor definitief is opgeheven. De financieele administratie blijkt geheel in de war te zijn'. Voorgesteld wordt: 'dat het Bestuur den Heer 'G. Ade- Jacques van Ooij, secretaris Albert van Gessel, penningmeester 'Een geschikte hulp' Officiële opening van het eerste clubhuis aan de Zuidelijke Wandelweg op 5 december 1919. Zittend achter de bloemen Ir.W.V.Köhler (met snor), tussen Jacques van Ooij (links) en Schaf (G.N.) Scheepens.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 40