simpeld tot Schaf. Inmiddels werd de oudere broer Gerard de centrale figuur in AFC en juist hij kreeg - ten onrechte - de bijnaam Schaf mee in plaats van broer Peet. Aldus werd Gerard Scheepens ge transformeerd tot Schaf Scheepens. Jongere AFC-ers van nu. Kijk in het club huis eens naar dat schilderij. En voortaan met meer kennis van zaken. Uiteindelijk moest het er een keer van ko men: deelnemen aan de competitie. Op de algemene vergadering van zaterdag 11 sep tember 1897 in Hötel de France kwam het onderwerp aan de orde. Eerst werden daar de 'match-captains' verkozen en wed- strijdkleding voorgeschreven: 'een zwarte trui met de letters AFC in het rood op de borst'. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel om deel te gaan nemen aan de competitie in de tweede klasse van de Amsterdamse Voetbal Bond. Dat zou geld gaan kosten, want omdat het AFC-oefenterrein wel haast zeker voor competitie zou worden afgekeurd moest dan vier maal het veld van Volharding gehuurd worden a 5,00 per 'match'. Toetreding tot de AVB werd niettemin aangenomen met 11 tegen 1 stem, maar om dat financiële risico in te dekken werd besloten 'het volgende artikel in de wet te plaatsen': 'Het Bestuur heeft het recht in dien het dit noodig acht, een hoofdelijke omslag te heffen'. 'Gelijk mosterd na den maaltijd ontspon zich hierover nog een debat tusschen den president en den heer Cornelissen daar men laatstgenoemden verzocht zijn tegen stemmen te rechtvaardigen'. Het kwam er op neer, dat de dwarsligger vreesde dat er: 'een zeer geringe rijzing in het leden aantal zou komen, wat voor onze club alles behalve gewenscht zou zijn'. Waarop de praeses antwoordde: 'dat ons intreden een attractie te meer zou zijn om lid te worden en dat hij hoopte de ambitie Toen Peet Scheepens eens disciplinair werd gestraft - toen gebeurde dat nog - werd hij verbannen naar het balkon op de eerste etage, waardoor hij een partijtje voetbal leek mis te lopen. Dat was te veel gevraagd, zodat hij van het balkon sprong en zich bij zijn voetbalvrienden voegde. Als een ware Jan van Schaffelaar werd hij opgenomen. Later werd Schaffelaar ver- nog niets gebouwd, zodat er ruimte was om onbekommerd te voetballen. Naar de AVB Het 12j -jarig bestaan werd onder meer gevierd met een boottocht op 18 juli 1907. Fotograaf P.D. van Rhijn (Kalverstraat I 14, Amsterdam) legde het unieke moment vast van feestende AFC-ers met louter koffiekopjes in de hand. AFC's oudste tribune in de Watergraafsmeer. Klein, maar het voldeed, met name aan de ridderlijke gewoonte om dames te laten zitten.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 26