naam roepen. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat 'Jackie' maar door één iemand zo uitgesproken kon worden. Ik draaide mij om en keek naar het Oranje beschilderde gezicht van Alain Kahn. Alain, waarmee ik op het Spinoza Lyceum in de klas had gezeten en waarmee ik bij AFC had gevoetbald, woont sinds een aan tal jaren in New York en was met een paar vrienden naar Washington gereisd om het Nederlands Elftal aan te moedigen. 'Hoe is het thuis?', 'Ben je dikker gewor den?' en 'Hoe is het bij AFC?' AFC, altijd weer AFC!! Na de wedstrijd ontmoette ik nog drie AFC-ers, die ik in de daaropvolgende we ken nog veelvuldig zou ontmoeten: Tho mas Rongen, Ko Grosze Nipper en Rob Ouderland. Allen zaten in het begeleidingsteam van Oranje. Voor Rob was dat niets bijzonders. Hij was al jaren bij de KNVB werkzaam als fysiotherapeut, maar voor de anderen was het een buitenkansje. Ko was op voor spraak van Rob toegevoegd als masseur/ verzorger. Bij een grote selectiegroep van 22 man, na het vertrek van Gullit geredu ceerd tot 21, is er behoefte aan extra man kracht voor de verzorging. De extra mas seur moet dan wel iemand zijn die goed in de groep past. Ko was al binnen een paar dagen geaccepteerd door de internationals en ontpopte zich tot een graag gezien teamlid. Het was leuk om te zien hoe de spelers Ko in de groep hadden opgenomen. Er was geen verschil tussen de manier waar op Bergkamp, Wouters en Koeman met Ko omgingen en de wijze waarop onze Eerste Elftalspelers als Gebbink, Beukenkamp en Franken wekelijks met 'Kootje' dollen. Ko had het goed naar de zin. Zoiets mee te mogen maken is een jongensdroom. Hij had in zijn FC Amsterdam-tijd natuur lijk ook al het één en ander meegemaakt, maar dit was het hoogtepunt. Advocaat of Van de Meent, Jonk of Dou glas, Tonegido of Brazilië, het maakt Ko niets uit!! Goed Genoeg of Lake Nona wel! :W. 020 6 9373'. van der Madvwvt/ :w. 020 69373! van ctor Mad«wvg Twee momenten tijdens het Mini-WK vorig jaar op het AFC-veld. Boven: de openingsceremonie en onder: het winnende jeugdteam, dat 'toevallig' ook Brazilië heette. 215

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 263