uit André Brokman, Dub du Bois, Bas Knop pers, Peter van der Dungen, Wim Heister kamp, Richard de Metz, Bert Overdiek en Dick van der Klaauw, die iedere woensdag in de weer waren. Mede door de groei van het aantal jong junioren wordt de behoefte aan professionalisering groter. Een nieuwe, jonge trainer wordt door Otto van Rijn ('een van mijn beste beslissingen') in 1985 aange nomen: Jan Verhagen. In de afgelopen 10 jaar ontwikkelt Jan zich steeds meer tot de technisch-organisatorische spil van het jeugdspektakel op de woensdagmiddag en inmiddels ook op de maandagmiddag/ avond en ontvangt voor zijn grote inzet in 1992 de Nico Holtzappelprijs. land, René Stefels en Henny Kottmann mogen in dit rijtje niet ontbreken. Dit geldt ook voor Erik Visser en Jésus Este- ban. Hoewel er bij de niet-geselecteerde jeugd minstens zo veel op te leiden is als bij de geselecteerde groepen blijkt het in de praktijk moeilijk te zijn voor de eerstge noemde categorie goede, gemotiveerde trainers te vinden. AFC mag zich derhalve gelukkig prijzen dat Dick Bakker van 1981 tot 1994 deze taak met groot enthousi asme heeft vervuld. Bovengenoemde trainers hebben gemeen dat ze voornamelijk de oudere jeugd onder hun hoede hadden resp. hebben. Voor wat betreft de training van de allerjongsten is lange tijd een beroep gedaan op een uitge breide groep vrijwilligers o.m. bestaande Bijzondere trainingen waren er ook, zoals de 'clinic' ter gelegenheid van het 90-jarig Links: Henny Kottmann (links) en René Stefels. Johan Cruyff temidden van blije AFC-EI -jeugd, nadat op het Van Wagtendonktoernooi op 24 april 1982 in de finale met I -0 van WA gewonnen was. De Dl in 1991 onder leiding van Theo Husers en Jésus Estaban kampioen! De DI werd een jaartje later gevraagd mee te spelen in de televisieserie 'Vreemde praktijken'. Op de achterste rij: v.l.n.r.: Sjoerd Pleijsier, Joke Bruys, Gerard Cox en Johnny Kraaijkamp Jr.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 107