A.F.C. in oorlogstijd 18 januari 1945: Een halve eeuw De oorlog overviel Nederland op 10 mei 1940 en overviel dus ook A.F.C. Geen mens kon toen beseffen, wat de Duitsers ons zouden aandoen en dat is maar goed ook geweest want anders zouden tal van Nederlanders, die nu nog leven het leven niet verder aangedurfd hebben. A.F.C. heeft ook het nodige meegemaakt. Al spoedig wist Amsterdam-Zuid, dat A.F.C. „goed" was. Natuurlijk hadden wij ook enkele leden die „fout" waren, maar die paar vielen in het niet tegen de honderden, die trouw gezworen hadden aan Nederland en aan de uitgeweken Koningin en dit had voor de club tenge volge, dat het ledental met sprongen steeg. In het seizoen 1943/1944 be handelde de Enquête-commissie 237 aanvragen voor het lidmaatschap. Het behoeft geen betoog dat de leiding het die jaren uitzonderlijk moeilijk had en de volle zwaarte kwam terecht op de schouders van voorzitter Dick Bessem, die in 1941 de aftredende I. H. Galavazi (26 bestuursjaren) opvolg de. Dick Bessem had toen ook al 14 bestuursjaren op zijn naam staan, waar van 13 als eerste secretaris dus hij wist wat het dagelijks bestuurslidmaat schap van A.F.C. voor werkzaamheden met zich mee zou brengen. „Het klinkt nu misschien gek" zegt Dick Bessem, „maar wil je geloven, dat niettegenstaande alle narigheden, zorgen en problemen de jaren 1941-1945 voor mij de prettigste jaren als bestuurslid geweest zijn? Het clubleven was bijzonder intensief en de banden werden steeds nauwer. Je zat als het ware 1940 1945 75

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 83