er zeer van onder de indruk. Ajax, ook toen kampioen van Nederland, had zich bereid verklaard de daarop volgende zondag, 20 januari, bij ons de jubileum-wedstrijd te spelen. Zij kwamen met hun volledig eerste elftal. Wij verloren met niet minder dan 71, maar er bleef voor ons doen een behoorlijke recette over. Na de wedstrijd hielden wij in Apollo een ,,Thé- dansant". Zo was het althans aangekondigd. Het was er stampvol, ondanks ver doorgevoerde controle. Vele bevriende verenigingen kwamen met officials plus dames en cadeaus. Het waren allemaal aardige mensen en er werd ruim geconsumeerd. Opnieuw viel op dat Hollanders geen uitge sproken theedrinkers zijn en de stemming steeg ten top. In de vooravond kwam het elftal van H.F.C. nog even bij ons aanwippen, om te bekomen van de nederlaag in Rotterdam tegen Feyenoord. Het kwam goed van pas dat de zaal om één uur ontruimd moest zijn. De kosten vielen wat tegen maar van de recette van die middag was nog wel wat overgebleven. Aangezien de door mij te behandelen periode lang geleden is, heb ik ge tracht een bruikbaar geheugen-steuntje te vinden in Schakel-afleveringen uit die tijd, die mij ter doorbladering beschikbaar werden gesteld. Het bleek echter dat het belangrijkste reeds in ons 50-jarig jubileumboek aan de ver getelheid was ontrukt. Wel kwam ik herhaaldelijk de vermelding van hoge kosten tegen, die de verzorging van onze terreinen en het in stand houden van de houten opstallen met zich meebrachten. In dit verband zij vermeld dat wij tot mateloze ergernis van onze toenmalige terrein-commissaris er een paard een ondier noemde hij het op nahielden, dat er niet bepaald aan meewerkte de kosten een beter aanzien te geven. Hans, zo heette het paard, diende om de rol voort te bewegen, maar dat was geen full-time job. Ledig heid is des duivels oorkussen. Bij ons paard ontaardde het niets doen in een ongebreidelde dartelheid, met het gevolg dat zijn weidegrond, ons derde veld, op vele plaatsen de toets van vergelijking met een omgeploegde akker gevoeglijk kon doorstaan. In tegenstelling met een mol maakt een met gra ven behept paard kuilen, reuze kuilen. Het was misschien leuk voor onze plaggen-leverancier, maar minder prettig voor de clubkas. Een hek behoefde maar even open te staan en Hans begaf zich in vliegende galop naar de an dere nog niet door hem bewerkte velden, om daar zijn vernielzucht te gaan botvieren. Gelukkig kon hij vaak intijds weggejaagd worden, aldus weinig kans krijgende ook het hoofdterrein in behandeling te nemen. Zet hem vast aan een lange lijn met een pen in de grond raadde iemand aan, doch daarmee ging men de verwoesting niet tegen. Integendeel, we zouden dan een meer 71

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 79