Hoofdelijke omslag en contributie NVB en AVB. Reiskosten 3 elftallen, trainer, licht enz. „And such is life also in 1970!" Op een Zaterdagavond in april 1928: A.F.C. soiree in L'Europe. Dames en Heren in avondkleding. Veel blijft er hetzelfde, maar ook veel verandert! Het is ook het jaar van de Olympische Spelen in het Amsterdamse stadion met als hoogtepunt HollandUruguay 02. Zelfs het A.F.C. leven wordt sterk overschaduwd door dit wereldgebeuren. Gebeurt er minder? Of word ik moe van het schrijven? Of zijn er de scha duwen vooruit van de grote wereldcrisis in 1929? Het clubleven lijkt mij iets tammer. Toch komt er een nieuwe clubavond in de Nieuwe Karseboom, Rembrandts- plein hoek Amstelstraat: de koffie of thee kost 0,20, het biertje 0,25. „Das kommt nicht wieder. Ja, daar zou ik toch nog iets vergeten in ons zalige clubleven: de botter- tochten. Jaarlijks onder leiding van Piet Vermeulen, later Henk Esser. Daar wijdt een Schakel-gedicht tweeëneenhalve bladzijde aan. Men noemt dat dagen van mateloos genieten, heerlijke stemming en jool aan boord, het Walhalla voor A.F.C.-satellieten. 1928/29 begint slecht; 3 wedstrijden, 3 verloren, score 2-18 resp. 1-6, 1-6 en 0-6. Brr! Angstbeelden. Het liep goed af: op één na onderaan geëindigd. In die dagen werd de geboorte van zoon of dochter in de A.F.C.-Schakel vermeld per advertentie; bijvoorbeeld 1 november 1928: „De Heer en Mevr. Wijnand-Roodenburgh geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Johan Gijsbert." Januari 1930 brengt ons het 35 jarig jubileum met een Feestschakel met liefst 30 medewerkers onder leiding van J. H. Wijnand, ook de samensteller van dit gedenkschrift. Heel veel medewerkers van toen leven niet meer. doch onder de „journalisten" van 1930 prijken ook onze huidige leden: Galavazi, Holtzappel, Bessem, W. Staats. 57

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 65