voor mij, hoe Hein Delsen „door alles heen" kon gaan. Maar het gaat nu veel meer om de ploeg dan om de speler." „Borrie" is overtuigd dat „als ze voor de goals gaan" er thans veel en veel beter wordt gespeeld dan in zijn gouden jaar. „Het is altijd moeilijk natuurlijk om bij een ploegsport vergelijkingen te maken. Bij individuele sport, waar het gaat om tijden of afstanden, is het doodeenvoudig. Natuurlijk zijn Kees Verkerk en Ada Kok kampioen, want die doen iets (de zoveel honderd meter) sneller dan alle buitenlanders. Klaarkan je op je horloge nakijken. Maar wie kan zeggen of Jan de Natris beter of slechter was dan Coen Moulijn? Was bij ons Toon Kooy een betere of slechtere spil dan Nico van Til? Er is eigenlijk geen maatstaf, je moet het in zijn algemeenheid zien. Maar in die algemeenheid houd ik vol, dat in sommige gevallen absoluut beter veel beter wordt gespeeld dan vroeger. Het Ajax, waartegen wij speel den, had tegen Liverpool of Real Madrid geen kans gehad. Daarvan ben ik overtuigd. Maar aan de andere kant: wat kan dat systeemvoetbal tot af brekend voetbal leiden! Ze gaan het veld in met het idee: als we het maar 00 houden. Zulk afbrekend werk was er dan toch vroeger niet bij." „En A.F.C.? Het A.F.C. in die gouden jaren en het A.F.C. van nu. Je hebt die halve eeuw gevolgd. Je komt nog bij de thuiswedstrijden je bent tot Ridder van A.F.C. geslagen. Zie je overeenkomst, zie je verschil?" „Ik geloof" zegt Jo Börnemann „dat iedere generatie haar genoegens op haar eigen wijze beleeft. Wij hebben een buitengewoon prettige jeugd in A.F.C. gehad en ik zou die niet willen ruilen voor de beat-avonden en zo op het huidige Goed Genoeg. Maar als ik het objectief zie, dan was het op het oude Goed Genoeg toch maar een armetierig gedoe. Er was toch maar heel weinig comfort en wij moesten meer dan een half uur lopen vóór wij een drankje konden kopen in ons toenmalige clubcafé „De Poort van Muiden" bij het toenmalige vertrekpunt van lijn 3. Voor de dames was er helemaal niets te beleven. Ik dacht dat de huidige voetbaljeugd niet voldoende kan waarderen wat de 75-jarige A.F.C. haar biedt." 41

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 49