in Zuid Limburg met grote belangstelling ben blijven volgen is het meer gebeurd dat wij op het laatste nippertje faalden. Nu moet men natuurlijk niet vergeten dat de weg van tweede klasser naar eerste klasser toen met voetangels en klemmen was bezaaid. Toen wij dan in dat glorieuze seizoen 1908-1909 kampioen werden, moesten wij eerst twee wedstrijden spelen tegen V.O.C. uit Rotterdam die kampioen was geworden in de andere tweede klasse afdeling. Die overleefden wij ook en wij waren dus kampioen van de gehele westelijke tweede klasse. Maar wij waren er nog niet, want daarna moesten wij twee promotiewedstrijden spelen tegen het Leidse Ajax (thans A.S.C.) en toen kwamen wij een beetje adem tekort. En nu is het gekke van het geval dat wij die promotie naar de eerste klasse gewoon cadeau hadden kunnen krijgen als wij maar ingegaan waren op het verzoek van de N.V.B. om een fusie aan te gaan met een andere Amsterdamse sterke vereniging en daarvoor kwam toen V.V.A. in aanmer king. De N.V.B. zat er namelijk mee in, dat de hoofdstad des lands in tegen stelling tot veel kleinere steden als Haarlem, Leiden en Utrecht, geen eerste klasser had en uit wat men tegenwoordig public relations-overwegingen zou noemen, wilde de Bond een eerste klasse club in Amsterdam hebben. In de bespreking tussen het bondsbestuurslid C. A. W. Hirschman en onze voorzitter Schaf Scheepens heeft Schaf dit met ons aller instemming ge weigerd. A.F.C. was A.F.C. en zou A.F.C. blijven. Dat is al die jaren zo ge bleven, al was het natuurlijk een enorme teleurstelling dat wij de eerste klasse niet haalden. Maar eerste klasser of niet", concludeert Albert van Gessel, ,,de jaren 1905-1910 zijn voor mij en mijn tijdgenoten toch de grote glorietijd van onze good old geweest." Naschrift: Helaas is A. J. J. M. van Gessel op 87-jarige leeftijd overleden. Het is een trieste gedachte dat deze man, die zóveel voor A.F.C. heeft ge daan zijn eigen interview bij ons 75-jarig bestaan niet zal kunnen lezen. 25

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 33