Ja, vrienden, hoe komt het toch, dat wij iedere keer aan of in een bar ik noem maar een toevallig plekje zulke boeiende onzin kunnen verkon digen? Hoe wij bij het klaverjassen onze kop eenvoudig nooit kunnen houden, elkaar desnoods sierlijk de pan uitvegen, zonder dat er ooit iemand kwaad wordt. Het was eens op een zondagmiddag. Het eerste had echt schlemielig verloren. Je mag wel eens naar de kok in de keuken gaan, die man staat gewoon van verdriet te snotteren", zei iemand. In de keuken stond de kok. Tranen biggelden hem werkelijk over de wan gen. „Kerel", zei ik, hem op de schouder kloppend, „trek het je niet zo aan. Volgende keer winnen we immers weer. Pak maar een borrel van me". „Ik sta helemaal niet te huilen", antwoordde de kok. „Kan mij A.F.C. wat schelen. Gaat u zelf dan eens uien snijden voor 56 goulash-gasten!" Kijk, dat was weer eens een super-staaltje van elkaar sappig belazeren. We hebben vele spelletjes gepleegd. Van pestertje tot Chinees pokeren toe. Wie onzer herinnert zich nog die goede oude George Zeegers. Helaas te vroeg van ons weggegaan. Hoe wij avonden hebben gelachen met het door ons uitgevonden Chinese poker. Volkomen flauwe kul en je reinste nep. Dat wilde George ook zo graag leren. Iedere keer „hing" hij voor een rondje. En iedere keer zei die goeie George: „En toch zal ik het leren, al kost het mij balen geld." Daar waren ook de beroemde boottochten. Boottochten, met wat voor soort boot ook, hebben in de jaren sterk tot de verbeelding van A.F.C. gesproken. Zij waren immer het opmerkelijk verlangen van feestvierende A.F.C.-ers. Een van de meest opzienbarende boottochten was wel die naar het schone stadje Hoorn. Deze tocht, met volle muziek aan boord, zal niet licht worden vergeten. En al moest er een handkar en een transportfiets aan te pas komen om eerbied afdwingende figuren als de Ere-voorzitter e.a. op tijd weer aan boord te hijsen, het geheel was van grootse allure. Alhoewel men zich niet aan de indruk kon onttrekken, dat de vertoning sterk te maken had met de scène uit „Mutiny on the Bounty" waarin die oude scheepsarts „Old Bacchus" in een mand met flessen wijn aan boord werd gehesen. Bovendien was deze tocht folkloristisch van grote waarde, ook al werd het accent bij deze triomftochten in respect vorderende mate gelegd op artikelen uit Schiedam. 146

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 154