Naar de top 22 mei 1961Terug in de eerste klas 6 oktober 1962Naar „Goed Genoeg" 9 juni 1963Kampioen eerste klas A Dit is het enige hoofdstuk met drie data in de kop en hieruit blijkt al dat dit een zeer belangrijk „lustrum'' in onze geschiedenis is geweest. Promotie naar de eerste klas, verhuizing naar ons prachtige Sportpark in Buitenveldert en kampioen eerste klas en dat alles in precies twee jaar: onvergetelijke periode voor hen, die meeleefden en helemaal onvergetelijk voor hen, die meegebouwd hebben aan die verhuizing en aan die successen. Wat die successen aangaat, hebben wij uiteraard veel te danken aan G. J. (Gé) van Dijk, die in 1960 bij A.F.C. „part-time" in dienst trad als trainer. Hij was toen 37 jaar net niet te jong en zeker niet te oud om voetballers te trainen (en soms te „bevaderen en -moederen toen als nu employé van de Nederlandsche Bank (wat hij niet van „deblokkering" en zo afweet kunt u op de achterkant van een dubbeltje schrijven) en oud-aanvoerder van Ajax. Dat laatste dééd het bij de spelers van A.F.C.die over het algemeen weinig respect hebben weten op te brengen voor buitenlandse trainers soms spraken ze beter buitenlands dan die trainer en lieten dat dan ook nog wel eens merken maar op voorhand bereid bleken blindelings de adviezen en opdrachten van de captain van Ajax op te volgen. Als die het niet wist, dan wist niemand het. Maar dat wist op zijn beurt Gé van Dijk niet. Die was in 1957 gestopt met 19601965 111

Jubileumboeken | 1970 | | pagina 119