zou dit voor onse geliefde sgakel de ergste gevolge hebbe gehad want de jonge lede hadde niet kunne lese wat wij oude sgreve en omgekeerd en misgien was het wel so erg geworde dat wij mekaar ook niet konde verstaan hoewel we met ver- gaderinge en wedstrijden hiermee ook wel voordele te boeke soude hebbe gehad ik voor mij vin die niewe spelling wel simpatiek je sgrijft maar sooals je spreekt en hoe ordineerder je spreekt des te makkeliker sgrijf je natuurlik hebbe ons taalgeleerde dit wel so een beetje vermomt door gewigtig uit- siende taalregels maar veel heeft dat tog niet om het lijf so sal een geslote ch op het eind van een een ope lettergreep als g worde uitge- sproke en natuurlik ook so gesgreve terwijl de ope lettergrepe moete worde digt- gedaan of in alle gevalle op een kier worde geset dan wil kollewijn ook hebbe dat een uitgang lijk een lik wort en ennes en ees alleen waar je se hore kan worde uitgesproke en wat je niet hoort moet je ook niet uit- spreke en ook niet opsgrijve Ook moet je alles weglate waar je geen verstand van heb en so wort alles veel een voudiger als je alleen maar bedenkt dat je vooreen op een gloeijende kagchel kon gaan sitte lagche of je de haren uittreke nu heeft men bijna overal sentrale verwar ming en permanet weef toch ben ik bang dat de eerste voetbalverslage in de niewe spelling nog veel node- lose vijandsgap en rusi opwekke omdat op het eerste gesigt niet te sien sal sijn wat voor onvriendeliks de sgrijver fijtelik heeft bedoelt maar veel hindere sal dat ijgelik ook niet want as je over een voetballer sgrijft wort hij tog so wie so op de lange duur kwaat op je het eenige beswaar wat ik nog sie is wat wij met al die oversgietende tees en enne en dees moete doen maar we sulle maar rustig afwagte waar het op uitdraait, tog sal het een gek gesigt sijn als wij de sgijtsregter van het statsjon moete hale en door de lijdsestraat langs de sijntuurbaan naar het sgeldeplijn moete brenge als de man verstandig is gaat hij niet mee" Van nieuw initiatief getuigde de oprichting van de honk balclub. Deze nieuwe spruit in de A.F.C.-familie werd niet in het geheele gezin met denderend enthousiasme welkom geheeten, want de cricketzuster meende, dat de honkbal-baby nu te veel liefde zou ontvangen van moeder A.F.C. De toekomst heeft geleerd, dat moeder A.F.C. al haar kinderen even lief heeft. De honkbalclub groeide goed en bracht het al vrij spoedig tot de eerste klasse. Er zou een verhandeling te schrijven zijn over de vraag, hoe het komt, dat alles, wat in A.F.C. georganiseerd en opgericht werd, spoedig tot opvallende en soms verblindende successen leiddebehalve het voetballen zelf In 1934, het jaar, waarin de club haar veertigste levensjaar intrad werden twee hoogst belangrijke besluiten genomen, die tot op den dag van heden hun invloed op de club doen

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 76