Het 1ste elftal speelden en welke thans nog lid zijn, noem ik N. S. Scheepens en schrijver dezes. A.F.C. heeft de primeur in reclame gehad en dat is waard verteld te worden. Wij moesten spelen tegen D.V.S. (thans H.D.V.S. Schiedam) en Toon van Seventer en zijn reclame-commissie, kwamen op de gedachte een grootscheepsche reclame op te zetten. Hij huurde een verhuiswagen, liet die roodzwart schilderen en garneeren met corner vlaggen. Voor den wagen reden twee mannen te paard (een daarvan was de onder de A.F.C.-ers bekende „Puck" de noodhulp terreinknecht). De eene was gekleed in A.F.C.-tenue, de andere in geleend D.V.S.-costuum. Ook de paarden waren „versierd en hadden o.a. elk twee nieuwe voetballen om den nek hangen. Zoo trok deze stoet Zaterdag voor den wedstrijd de stad in. Rond de beurs, die natuurlijk net aanging, werden door die kerels wedrennen gehouden, tot groote hila riteit der beursbezoekers, 't Werd gewoon een volksoploop totdat de politie er een einde aan maakte. Maar de reclame had ingeslagen en A.F.C. maakte een goede beurt. De clubavonden waren beroemd of berucht, al naar dat je het bekijkt. Welke oudere A.F.C.-er herinnert zich niet de opvoeringen van de „Hond van de Baskervilles door Chr. Klomp, Piet Vermeulen en Oude Tol als Watson. Ik zal maar niet uitweiden over de syphon spuit water welke Klomp als hond spelende „bij" zich droeg en vooral werk deed als de „hond" aan een paal of stoel rookI Ook de Historisch-Allegorische optochten waren beroemd/berucht. De „opvoerenden" trokken hunne jassen bin nenste buiten aan en sjorden hunne broekspijpen op. Aanvoerder Klomp zette het boveneinde (deksel) van een vulkachel als Romeinsche helm op, deed zich een groen laken om als „tunica een dambord als schild en een biljard queue als wapen en liep gevolgd door even zoo toegetakelde volgelingen door de zalen van de „oude" Karseboom in de Kalverstraat tot groot vermaak of schrik van de aanwezigen. Dit alles werd opgeluisterd door den onuitput- telijken pianist Gerard Scheepens. 't Was om je tranen te lachen. Wie herinnert zich niet Willem van Amstel als de imitator Kakadorus, een succes-nummer en aan de voordrachten van Hofman, later naar Amerika gegaan, de liedjes van Robert Kerr en de muziekavonden van de gebroeders G. N. Schee pens en N. A. Scheepens I 141

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 171