weer werd opgewekt, waarmede zij zichzelf in de eerste plaats, maar ten slotte ook de andere vereenigingen een grooten dienst bewees. Het gevolg was een opleving, die een groote bloeiperiode in Amsterdam voorafging. In den A.V.B., thans de afdeeling Amsterdam van den N.V.B., heeft A.F.C. steeds een belangrijke plaats ingenomen. Op het standpunt staande, dat wie de jeugd heeft, de toekomst heeft, nam zij al zeer spoedig met verscheidene elftallen aan den A.V.B.-competities deel; het resultaat bleef niet uit; in den N.V.B. kwam het 2e elftal na de 'splitsing in gewone en reserve-elftallen al zeer spoedig in de reserve eerste klasse; steeds heeft A.F.C. met belangstelling en daadwerkelijk het werk van het lagere voetbal gevolgd en gesteund. Op de vergaderingen van den A.V.B. stond zij naast het Bestuur, dat ook voor zijn jongens altijd in de weer was. Enkele van haar leden namen in het Bestuur in de commissies plaats, maar den meesten steun verleende zij door haar trouwe medewerking bij alle mogelijke gelegenheden, waar deze gevraagd werd. Als voorzitter van de tegenwoordige Afdeeling Amsterdam kan ik dan ook met de hand op mijn hart verklaren, dat wij trotsch zijn op het bezit van deze flinke Amsterdamsche 2e klasser, die bijna even oud is als de A.V.B. zelf, die steeds in Amsterdam een eigen plaats heeft ingenomen en de voetballerij in Amsterdam op zeer bijzondere manier aan zich heeft verplicht. A.F.C., ook wel de Amsterdamsche Fuif Club geheeten, heeft haar leden altijd op aan trekkelijke wijze aan zich weten te binden. Moge de band, die haar leden met elkaar verbindt nog tientallen jaren blijven en moge zij van de Afdeeling Amsterdam een even prettige cn trcu\"e steun blijven als zij tot nu toe was. Alle A.F.C.-ers en oud A.F.C.-ers leven dit feest mede en overdenken met vreugde dat A.F.C. voor hen is geweest een zeer bijzondere schakel van sport, vriendschap en genoegen. Moge A.F.C. dit blijven tot in lengte van dagen. A. DE HAAN Azn. 82

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 102