A. F. C. 35 JAAR. Wanneer je na met min of meer succes volbrachte dagtaak rustig thuis zit en je gaat je dan, bij wijze van afwisseling in de be slommeringen des dagelijkschen levens, op de een of andere manier met je liefhebberij, A. F. C., bezighouden, dan dringt zich, vooral in tijden van depressie, zooals wij thans weer meemaken, onwillekeurig de idee aan je op, dat deze liefhebberij je al heel wat zorgen gebaard heeft. Uit den aard der zaak geschiedt dit alleen wanneer het eerste elftal onderaan of bijna onderaan staat, zoo dat je met angst en beven de komende wed strijden tegemoet ziet. Nauwelijks lacht ,,Fortunahet elftal weer toe, wat helaas in de laatste jaren maar al te zeldzaam ge beurde, of alle leed is weer vergeten. Men vraagt zich dan wel eens af, of er al niet genoeg moeilijkheden in het leven zijn en of zoo n voetbalclub wel al die ergernis erbij waard is, maar dan komen ook al die oude herinneringen weer boven, herinneringen uit je jeugd, uit lateren tijd en nog van recenten datum, herinneringen aan voetbalvreugde en gelukkige uren in vriendenkring doorge bracht, kortom aan alles wat het lidmaat schap eener vereeniging, en speciaal wel eener voetbalclub als de onze, tot een onmis bare, niet genoeg te waardeeren factor in je leven maakt, waard om er tijd en opoffe ringen voor over te hebben. Je komt dan tot de ontdekking, dat je club een stuk van je leven geworden is, waarvan je je niet ge makkelijk zoudt kunnen losscheuren en je oegrijpt dan zoo goed, waarom b.v. onze A.F.C.-Schakel zoo zeer door hen, die door vertrek naar het buitenland de A. F. C.- familie vaarwel moesten zeggen, wordt ge waardeerd. Hoe juist heeft Toon v. Seventer dien naam toch gekozen!! Bij de herdenking van ons 35-jarig be staan, wil ik in de eerste plaats constateeren, dat onze club, onze A. F. C., in die lange reeks van jaren, steeds op bijzondere wijze de aanwezigheid van die goede en mooie eigenschappen gedemonstreerd heeft, welke je als het ware ertoe dwingen, je hart voor altijd aan een vereeniging met zulke quali- teiten te verpanden. En daarin ligt vóór alles het geheim, waardoor wij ons in tijden van tegenslagen, welke ik hier niet nader behoef te releveeren, hebben kunnen handhaven. Altijd heeft daarom onze oprichter en voor beeldige leider G. N. Scheepens, weer men- schen om zich heen weten te verzamelen, die, wanneer voor de buitenwereld het voort bestaan van onze club uiterst dubieus leek, volgaarne bereid waren met enthousiasme hun capaciteiten en vrijen tijd met hem in dienst der club te stellen en met hem te strijden om het oude rood-zwart ook onder de zich wijzigende verhoudingen in onze voetbalgemeenschap te handhaven. Wanneer wij nagaan, dat van alle clubs, welke 35 jaar geleden het voetbalspel in de Hoofdstad beoefenden en propageerden, wij alleen zijn overgebleven, dan past ons een woord van hulde aan hen, die toen de A. F. C. op zulk een hechten grondslag hebben opgebouwd. Nu moge het dan al helaas waar wezen, dat onze prestaties op het groene veld momenteel slechts matig zijn en wij er op t oogenblik, dat ik dit neerschrijf, er ernstig mee moeten rekenen, dat ons eerste elftal straks ons bestaan als 2de klasser in degra datiewedstrijden zal moeten verdedigen, aan den anderen kant kunnen wij trotsch zijn op onze historie, onze reputatie en op de plaats, welke onze vereeniging nog altijd in de voet balgemeenschap inneemt. Laat ik hieraan onmiddellijk toevoegen, dat dat daarom ook aan iederen A. F. C.'er des te grootere verplichtingen oplegt. Het is dan ook mijn hartewensch, dat dit artikel in onze .Jubileumschakel" ertoe moge bijdragen, in onze spelers, speciaal in de hoogere elftallers, dat heilige vuur te doen ontbranden, dat vroegere generaties ertoe gebracht heeft, successen te bevechten, welke ons bestaan gedurende 35 jaar, en met eere, mogelijk maakten. Maar ook zij, die met het stijgen der jaren de voetbalspullen aan de spreekwoordelijke wilgen hebben moeten hangen, ook zij mogen zich door dit artikel herinneren, hoeveel vreugde A. F. C. in hun leven gebracht heeft. Wanneer zij thans achter een kopje thee of glaasje krachtiger substantie, de ge zelligheid van oude vrienden- en kenniskring savoureeren, laten zij dan niet hun gehecht heid aan onze club uiten in critiek op spelers en commissies critiek natuurlijk alleen in 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 5