AAN DE JONGE GARDE. Feest-Schakel. Feest-Avond. Feest-Maal- tijd enz., maar waarom ook niet ons goed recht de ouwe trouwe club is vijfendertig geworden. Een pracht-prestatie waarop we trots mo gen zijn waarom we feest mogen ja, moe ten vieren naar hartelust. Het juicht in de boezem van alles wat A.F.C. is. Behouden gebleven dank zij vele succes- een, ondanks zware tegenspoed. Gedragen (de jaren door) door een schare van medewerkers, ieder naar verdienste en beste kunnen alles en allen verpersoon lijkt in één figuur, G. N. SCHEEPENS (Oude Schaf) een groot voorbeeld van waar achtige clubliefde en trouw. Jongere A.F.C.-ers, Gij, die eerst korten tijd de kleuren van onze club draagt en helpt verdedigen, ver geet toch vooral niet dat voor U de taak is weggelegd met hart en ziel mede te werken aan het voortbestaan van onze A.F.C. Uw lidmaatschap vereischt de beoefening van het voetbalspel, met alles wat daarvoor gevergd wordt, voor Uw persoonlijk genoe gen in de eerste plaats, gelijktijdig echter de handhaving voor de A.F.C.-traditie een goed clublid te zijn. Tracht buiten het veld zooveel mogelijk U dienstbaar te maken, want daar zijt ge eerst recht onmisbaar. Weest vooral niet be schroomd Uw gegronde klachten kenbaar te maken strijdt met open vizier versaagt niet -wordt als zoovelen een steunpilaar voor de A.F.C. Opgericht door een clubje scholieren nog in de kinderjaren uiterst primitief in spel- kennis en organisatie nu na vijfendertig jaar, een hecht bolwerk voor amateuristi- schen sportgeest, de oudste voetbalclub in Amsterdam! Is er fraaier en treffender bewijs voor DE TOEKOMST AAN DE JEUGD. Voorwaarts jongelui! Met den onontbeer- lijken steun en voorlichting van de beproefde krachten, samengewerkt aan de glorie van onze trouwe A.F.C. Nog staan we pas aan het begin van het nieuwe tijdperk der licha melijke opvoeding. Steeds meer over alle werelddeelen wordt met volle energie ge streefd naar jeugd-vorming Waakt dat de bescheiden eereplaats in deze groot- sche beweging voor onze A.F.C. behouden blijft. Met jeugdig idealisme naar de hoogste voetbaleer! Met vlag en wimpel naar ons GOUDEN JUBILEUM! Are we down-hearted Bovs? No never! J. PRENT Sr. DE ANTI-RUWSPELBEWEGING. Terwijl A. F. C. zich opmaakt om haar 7e lustrum bescheiden maar con amore te vieren, is de atmospheer voor ons voetbal wereldje in beweging. Wolken, bezwangerd en geladen met ruw en anti-ruwspel-electriciteit dreigen zich in een heftig onweer boven onze hoofden te ontlasten. Onze gemoederen zijn geroerd, en dit uit zich in de vele publicaties over de bestrijding van de bacil, die het spel dreigt te ontwrichten. Zij, die aan deze publicaties aandacht be steed hebben, konden ervaren dat deze allen resulteerden in een koekoek-eenzang: de scheidsrechter moet hier verder redding brengen. En alweer dreigt men de taak van den scheidsrechter te verzwaren en te bemoei lijken. Men zal in den Sch. niet meer alleen hebben te zien, den persoon, die voor een richtige toepassing der spel-regels te zorgen heeft en aldus verantwoordelijk is, voor een goed sportief resultaat der wedstrijden, neen, men zal den Sch. ook moeten beschouwen, als openbaar aanklager, die doet vervolgen niet alleen hen die de spelregels schromelijk verwaarloozen, doch ook degenen die in het spel middelen toepassen, welke met voet ballen niet gemeen hebben, doch die er alleen op berekend zijn, een tegenstander buiten gevecht te stellen. En de Sch. wordt zooiets als een boeman, die, als elk handhaver eener openbare orde liefst zoo weinig mogelijk ontzien wordt door spelers zoowel als door publiek. Is dit nu wel de juiste weg. Als er inderdaad geen andere middelen waren die de bestrijding van het ruwe spel konden in de hand werken dan moest men er nog vrede mee hebben. Waarom niet in de verschillende centra van ons land de medewerking ingeroepen van personen die bekend staan als bevoegde •beoordeelaars en betrouwbare rapporters. 35 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 37