Bij die gedachte krijg ik toch een ietwat ongemoedelijk gevoel over me. Goed be schouwd is het voor een club van jongelui, die werkelijk voor haar genoegen speelt, nog zóó kwaad niet in de tweede klasse. Deze tweede klasse is over haar onsympa thiekste periode heen. De nieuwe elementen raken er thuis, passen zich aan. het beter milieu aan en meer en meer komen er ook oude bekenden uit hooger regionen in terecht. Naast A.F.C. zijn er onder de 32 Westelijke 2e klassers al diverse vrienden als V.V.A., U.V.V., Unitas, Quick. Her cules, V.O.C. en Spartaan, die ook reeds hooger op de voetballadder stonden. Een kwart van het totaal bestaat uit oud le klassers en als de voorteekenen niet be driegen zijn er weer een of twee op komst. Zoo stijgt het milieu in aanzien en daarbij weet men, hoe gering het onderscheid quali- tatief tegenwoordig is met de werkelijke (pseudo!) eerste klasse en hoe Westelijk 2e klasse vrijwel op één lijn te stellen is met Noordelijk le klasse voetbal en met de lagere le klasse regionen in Oost en Zuid. Die wetenschap bevordert het 2e klasse cachet en hoe gaarne we A.F.C. in de le klasse zouden willen zien, hoezeer we het ook noodzakelijk achten dat dit het ideaal blijft, toch is de heele constellatie van de club m.i. zóó, dat A.F.C. als tweede klasser een bloeiende, mooie club kan blijven. Trouwens voor mij is A.F.C. de oude tweede klasser, de stoere en gezellige club uit de glorie-dagen van V.O.C.Concordia enz. Die blauwe Maandag in de eerste klasse is vergeten en daarom ook de degradadie. Maar één ding, ja dat durf ik nu toch op den jaardag wel te zeggen: de 3e klasse, het ideaal voor velen uit lager regionen, beschouw ik voor een club als A.F.C. als de drempel van de voetbal-hel. Nu weer uit naar slechter velden, ruwer tegenstanders, primitiever en onvriendelijk milieu, is voor A.F.C. niet alleen een smaad; doch het is het begin van het verderf. Ja, dat mag ook een jarige hooren en ook daar valt op te drinken! In negatieven zin. Dus A.F.C.'ers ik hef het glas op, ik feliciteer jullie allen hartelijk met je mooie club. ik breng een eere-saluut aan de oude garde voor wat zij vroeger tot stand bracht en voor haar trouw en ik begroet de jonge A.F.C.'ers als bevoorrechte leden van een prettige amateur-club. Maar houdt vast, kerels, houdt vast wat ge hebt met alle energie waarover ge beschikt. Het wil er bij mij niet in dat anderen flinker zullen zijn dan gij. Ik zie absoluut niet in waarom gij U niet zoudt handhaven als ge dat werkelijk wilt. Gij hebt leiders als geen andere club in uw omgeving, gij speelt uw mooie spel onder omstandigheden die het gros der voetballers U benijden kunnen en de eenige plicht die ge hebt is houdt vast wat ge hebt, voor hen die vóór U 't fleurig roode baatje droegen en bovenal voor hen. die na U die zelfde sportieve vreugde zullen smaken. En daarom nogmaals van harte gefelici teerd en pjay up £ec[s i j igoyEN_ DE A.F.C.-PICKLES. Menig A.F.C.-er, die nu elke maand zijn ..Schakel" uit de brievenbus haalt en op zijn gemak de verschillende artikeltjes leest, zal wel eens, en misschien met een zekere weemoed, terugdenken aan die voorlooper van zijn clubblad, die beduimelde, vaak ge scheurde, gevlekte en omgekrulde vellen papier, die tezamen ingeplakt in een dik boek, de onvolprezen A.F.C.-Mixed- Pickles" vormden. Dan ziet hij weer voor zich, hoe op de Zaterdagavondsche bijeen komsten in d'Ysbreeker die lijvige folianten uit de kist werden opgediept en hoe, een voor een, de trotsche auteurs hun copy voor zichtig uit binnenzak of actentasch te voor schijn haalden en vol piëteit, haast liefderijk, hun moeizame pennevruchten met een klein beetje spuug inplakten. Dan gingen ze kwasi-onverschillig bij hun kennissen zitten maar spiedden ondertusschen naar de tafel tjes, waar zij „gelezen werden". Want hun producten lagen hun altijd na aan 't hart. Heerlijk spontaan werd alles meestal op 't papier gesmeten; de haastig-geschreven ver slagjes van een aspirantenwedstrijd, mis schien stilletjes onder een saaie les neerge pend achter in een schrift, lagen naast de keurig verzorgde artikelen van meer con- cientieuze schrijvers; krantenknipsels, rijke lijk voorzien van commentaar, teekeningen meestal van caricaturalen aard, veront waardigde beschouwingen over vergaderin gen waar, bij wijze van spreken, de spaan ders in het rond hadden gevlogen, vurige opwekkingen „om nou toch Zondag alle maal de tanden op mekaar te zetten" wiselden elkaar af. Maar hoe verschillend ook de uitvoering ervan mocht zijn, al die artikelen hadden een zelfde oorsprong: waarachtige liefde voor ,,de club". Natuurlijk is er bij het doorbladeren van de vroegere Pickles veel, dat nu onze aan dacht niet meer vasthoudt. Maar menig veel- 33 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 35