c"w. >;/££a DE MOEDER CLUB JUBILEERT. In alle bescheidenheid vraag ik om een kleine plaats in de Feestschakel bij gelegen heid van het zevende Lustrum onzer Moeder Club „de A.F.C.". Wel vaak is het moeilijk en zwaar ge weest dezen mijlpaal te bereiken en zij die het intense leven der A.F.C. van zoo nabij hebben mogen volgen beseffen eerst recht wat het zeggen wil: 35 jaar een Club te leiden en te bestieren, in stand te houden, groot en krachtig te maken. Op dezen feestdag dag van glorie wensch ik de Amsterdamsche Football Club het allerbeste toe en hoop dat zij nog jaren en jaren een lange- en volmaakte innings moge spelen met een zeer hoog gemiddelde op de ranglijst. De planters van het wicket aan den Zuidelijken Wandelweg misrekenden zich niet toen zij indertijd de gastvrijheid van de Amsterdamsche Football Club inriepen en blijmoedig stond men de terreinen af en maakte men cricket mogelijk, waardoor de „King of Games" ook daar des zomers hoogtij kon vieren. In die dagen toen de Amsterdamsche Cricket Club zich nog heel nietig voelde; jaren terug bij ons eerste lustrum, mochten wij zoo blijde ondervinden de waardeering onzer Moeder Club en nog heden; al zijn de omstandigheden dan iet of wat gewijzigd, zij het dan hopelijk tijdelijk; nog altijd voelen wij A.C.C.-ers enthousiast mede voor de al oude voetbalclub en dit medeleven is op recht en gemeend. Erkennen wij volgaarne al datgene wat de A.F.C. voor ons gedaan heeft, dan geldt onze dankbaarheid niet alleen de daadwer kelijke steun in de afgeloopen jaren onder vonden; dan wel de wijze waarop de Am sterdamsche Football Club met ons heeft medegeleefd. Moge niet alleen dit medeleven zich be stendigen, doch moge de band tusschen Moeder- en dochter Club hechter en hechter worden. Daaraan te kunnen medewerken en naar beste kunnen die krachten aan te wenden tot heil en groei der beide vereenigingen, acht ik een voorrecht. Amsterdamsche Football Club „well played". LINDNER, secretaris A.C.C. GELUKWENSCH VAN A.C.C. 1 Januari 1930. Aanstonds na 't vernemen van het heuge lijk nieuws, dat t Vile lustrum der A.F.C. o.m. gevierd zou worden door de uitgave van een (A.F.C.)-Schakelfeestnummer, drong het tot mij door, dat den woord-(lees: pen-) voerder der A.C.C. daardoor eene lang ver beide gelegenheid werd geboden om aan de gevoelens van „dochter A.C.C. jegens „moeder" A.F.C. uiting te geven. Voorwaar, een „moeder was A.F.C. voor A.C.C. En wat voor één! Na de vervulling der elementaire moederplichten, toen dus de A.C.C. blakend van levenslust ter we reld was gekomen, verzorgde „ma" de voe dingsplichten tot op den huidigen dag op de meest voorbeeldige wijze: jaarlijks een flinke dosis voedsel in den vorm van donateurs, leden, en last „but best" de A.F.C.- jeugd, de belofte voor voetbal en cricket in de toekomst! Is het wonder, dat ik weken en weken tevergeefs naar woorden heb gezocht, woor den, die ook thans nog niet zóo uit mijn vul pen willen vloeien, als ik zou wenschen, om uiting te geven aan dat, wat ons A.C.C.-hart A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 26 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 28