het trio Börnemann-Doets-Vis was niet te bedenken! Zouden we dankampioen van Neder land kunnen worden? Alles wat A. F. C.'er was en zich A. F. C.'er voelde, leefde als in een roes. Toen kwam de reactie; Be-Quick klopte ons thuis met 32, nadat we met 21 had den voorgestaan. Nóg was er kans, toen we N. A. C. uit met 10 sloegen, doch Ajax, onze oude concurrent, zette ons den voet dwars en met 20 zagen we in de Meer de gouden plak aan den horizon verdwijnen. Jadie wedstrijd in de Meer!! Begonnen met, zooals gewoonlijk, 2 X 11 spelers, geëindigd met 17 spelers; Biere met de blanke sabel, Grootmeijer met een als revolver vermomde pijp en ruw geschat: op iedere tribune 25 van de dankbare toe schouwers aan het bakkeleien! En dat alles, omdat T oon Kooij en Delsen, die dat jaar naar Ajax overgegaan was, elkander iets onaangenaams zeiden. Kleine oorzaken Een der sportperiodieken nam van haar voetbalverslaggever het volgende entrefi- tetje op: Ondergeteekende, die zich Zondag j.l. op het Ajax-terrein heeft gewaagd, heeft bij die gelegenheid verloren twee middelhandsbeenderen; drié halswervels; een stukje ellepijp; een stuk twaalfvingerige darm; een linkeroorlel; een alvleeschklier; drie vingerkootjes; twee middelvoetsbeenderen; een halve onderkaak en een ravenbekuitsteeksel Tegen hooge belooning terug te bezorgen bij PNEUSODOMICUS tijdelijk verblijf houdende „Wilhelmina- Gasthuis" Amsterdam. En, ironie van het lot, Kooij, Delsen en de Natris, die vóór den aanvang broederlijk ge kiekt waren als de nieuwe spelers voor het Nederlandsche elftal, konden na afloop vacantie nemen van den N. V. B.' Nog één wedstrijd tegen Go-Ahead uit, restte, welke met een 22 uitslag eindigde. En met 9 punten uit 8 wedstrijden eindigden we als Nr. 3 in deze sensationeele kampioens competitie. Ook nu, evenals het jaar tevoren, was de strijd om de competitie-indeeling zwaar. Dit maal geschiedde A. F. C. recht en promo veerde onze club naar de 1ste klasse. Vier en twintig jaar was er voor gestreden, tallooze malen waren we gestruikeld, doch nu was men eindelijk, waar men wezen wilde. En heel, heel jammer is het, te moeten schrijven, dat van dat moment af, er een ken tering bij A. F. C. viel waar te nemen Een kwart eeuw lang had men geworsteld en ge streden om eerste klasse te wordenwe hielden het er geen twee jaar uit! Het eerste jaar ging het nog zoo'n beetje. Wel stonden we in Januari leelijk in de buurt van de laatste plaats, doch een geweldige eindspurt, ingezet op den dag van het 25-jarig feest met een verdienstelijke 32 op Blauw- Wit, behoedde A. F. C. voor degradatie. Het seizoen 19201921 bracht van meet af aan tegenslag. En inplaats dat de tegenslag de stemming bracht van never say die", kwam er een atmospheer van ontmoediging. Deze sfeer hing zwaar op A. F. C. ook, toen onder groote belangstelling ons nieuw com plex terreinen aan den Zuidelijken wandel weg geopend werd. Een gebeurtenis om even nader bij stil te staan. Ons veld achter „Goed Genoeg", waar A. F. C. zoovele triomfen behaald had, viel onder het uitbreidingsplan van de stad Am sterdam en dus moesten we naar een ander complex terreinen uitzien. Ondanks de vele bezwaren, aan een verhuizing naar den Zui delijken Wandelweg, verbonden de verre afstand en het feit, dat A. F. C. een echt Watergraafsmeersche vereeniging geworden was moest men toch de Wandelweg terreinen accepteeren. Een rentelooze obliga- tieleening waarop verrassend snel werd ingeteekend schonk ons de middelen, om een eerste klas-installatie aan te schaffen en op 4 December 1920 werd, in het bijzijn van talrijke autoriteiten ons veld geopend. Het heeft ons echter aan den Wandelweg nooit „mee gezeten" en vier maanden, nadat we ons nieuwe home betrokken hadden, wer den we de eerste klas uitgekegeld. De debacle. Toen voltrok zich een débacle, zooals in de Nederlandsche voetbalgeschiedenis slechts weinige malen voorgekomen is. In de over gangsklasse 1 B was inmiddels overgangs klasse geworden met automatische promotie naar de eerste en automatische degradatie naar de tweede klasse speelden we abso- - 11 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 13